Reach Yönetmeliği

Teknik Conta firması olarak kalite prensiplerimiz gereği bütün müşterilerimize ürettiğimiz tüm ürün üretimlerinde Reach Yönetmeliği ve RoHs Yönetmeliklerine uygun olarak üretilmkte ve müşterilerimize teslimatı yapılmaktadır. Firma bünyemizde bulanan ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi gereği tüm verilerimiz kayıt altında tutulmaktadır.

RoHS, Tehlikeli Maddelerin Sınırlandırılması anlamına gelir ve tüm elektronik endüstrisini ve birçok elektrikli ürünü de etkiler. 2002/95/EC Direktifi olarak da bilinen orijinal RoHS, 2002 yılında Avrupa Birliği’nden çıkmıştır ve elektrikli ve elektronik ürünlerde bulunan altı tehlikeli maddenin kullanımını kısıtlamaktadır. 1 Temmuz 2006 tarihinden itibaren AB pazarındaki tüm geçerli ürünler RoHS uyumluluğunu geçmelidir.

Reach veya RoHS 2 olarak bilinen 2011/65/EU Direktifi, AB tarafından 2011 yılında yayınlandı. Ürünlerin CE işaretine uygun olması için artık RoHS uyumu da gerekli hale geldi. RoHS 2 içeriğine ayrıca Kategori 8 ve 9’u ekledi bununla birlikte kayıt tutma gereksinimi de oluştu.